Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę prezentacja

Pobierz

Koty wolno żyjące Koty nie są przystosowane do przetrwania mrozów, trudno im przetrwać zimę bez ludzkiej pomocy.Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy.. Dzikie pszczoły odgrywają ogromną rolę w zapylaniu kwiatów i zasługują na szczególną uwagę i pomoc, bo znacząco powiększają zbiory warzyw i owoców.. Zimą ludzie chętnie dokarmiają je chlebem, którego spożywanie prowadzi ptaki do chorób.. Dlatego planując dokarmianie, przygotujmy się na całą zimę, aż do pierwszych, dodatnich temperatur.. Aby w niego przesadnie nie ingerować, należy posiąść podstawową .W miesiącach od grudnia do marca 2016r.. Dobrym schronieniem dla zimowania małych zwierząt może stać się hałda kamieni lub drewna.Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę.. Nauczyciel wybiera pomocnika.. Można przygotować im paśniki czy karmniki.. Dzieci losują po jednej sylwecie i odgadują nazwę wylosowanego zwierzątka.Każdy z nas, komu los ptaków żyjących w miastach lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie jest obojętny, może zrobić kilka prostych czynności, które pomogą przetrwać im zimę.. Zbiórka karmy.. Pomagamy ptakom oraz ssakom przetrwać ciężki czas, ale z drugiej strony zakłócamy pewien porządek, regulowany przez naturę.. Niektóre, jak jeże, hibernują - oznacza to, że ich oddech i bicie serca spowalniają, więc przez większość zimy zwierzęta są nieaktywne..

Apeluje: Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

", który został opublikowany na stronie oraz "Zwierzęta" ze strony łagodnej hipotermii(30-32°C) zwierzęta mogą przetrwać przez 24-36 godzin jednak maksymalny czas przeżycie od poważnej hipotermii (<15°C) wynosi tylko 6 godzin.. Ciekawy quiz pozwoli uporządkować te wszystkie informacje.POMAGAMY LEŚNYM ZWIERZĘTOM ZIMĄ - plansze.. przygotuje materiał do wykonania karmników.. Poniżej znajdziecie plansze dotyczące dokarmiania zwierząt w lesie.. Czasem nawet miło jest usiąść w ciepłym domu, przy gorącej herbacie, oglądając zimowy pejzaż zza okna.. Grupa: 5,6 -latki Prowadząca: Karolina Kowalczyk Cele ogólne: · Rozbudzanie zainteresowania losem zwierząt w czasie zimy, · Kształtowanie opiekuńczej postawy wobec ptaków i zwierząt leśnych, · Doskonalenie umiejętności analizy i syntezy słuchowej wyrazów.- zwróć się z prośbą do jego opiekunów o zapewnienie mu ciepłego kąta na zimę, czy nawet włożenia koca do budy ( jeśli ją posiada) - zapytaj czy Ty możesz podarować psu koc, kołdrę etc. i włożyć mu do budy - zwróć się z prośbą o pomoc do organizacji pro zwierzęcej.Z ekologicznego punktu widzenia dokarmianie zwierzyny w czasie zimy postrzegane jest dwuwymiarowo..

A jak Wy pomożecie pomóc zwierzętom przetrwać zimę?

Plansze opracowałam na postawie artykułów "Dokarmianie .Jak pomóc zwierzętom w zimie?. Wiele gatunków ssaków, bezkręgowców oraz płazów przesypia najzimniejsze miesiące.. w Szkole Podstawowej realizowany był projekt edukacyjny "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę".. Konsultacja: Marek Stajszczyk, badacz przyrody, obrońca nienaruszalności środowiska naturalnego.. 5.Zabawa ruchowa - "Parada zwierząt".. Niektóre z nich radzą sobie zasypiając w swoich kryjówkach lub odlatując do ciepłych krajów.. Nie był to jednak koniec atrakcji na ten dzień.Zima to bardzo sroga pora roku.. dostrzega znaczenie akcji dokarmiania zwierząt.. Urząd Miasta w Sławkowie zwraca się do mieszkańców z gorącym apelem o wyczulenie .Potrafią przez to tygodniami przylatywać do ogrodu i szukać jedzenia, a do tego głodować!. Sterylizuj swoje zwierzęta, nie pozwól by multiplikowały bezdomność!Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców Temat dnia: Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.. Doskonałym rozwiązaniem jest zapewnienie im nie tylko żywności i wody, ale także schronień.. Zróbmy to jednak z głową, dlatego też przygotowałam kilka plansz na ten temat.. Lepiej jest dawać im zboże oraz surowe i pokrojone warzywa, takie jak buraki, marchewki, albo kapustę.POMAGAMY PTAKOM ZIMĄ - plansze zestaw 1..

zaplanuje pomoc zwierzętom.

wykona lub zreperuje karmnik.. Dokarmiamy zwierzęta zimą.. Dziecko trzyma koszyk z sylwetami różnych zwierząt (tych z prezentacji, ale także innych).. Podchodzi do każdego dziecka.. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas I-III.. Bezdomne zwierzęta niestety nie mają takiego szczęścia.. Silne mrozy, obfite opady śniegu, przenikliwy wiatr sprawiają, że zwierzęta walczą o swoją egzystencję.. Dla nich w paśnikach wykłada się ziarna zbóż, siano, kapustę, marchew czy tzw. "liścianki", czyli pęczki suszonych gałązek malinowych, pokrzyw czy wierzb.. przez które drobne zwierzęta, takie jak jeże i żaby, będą .Kaczki te są wszystkożerne, ich dieta składa się głównie z roślin wodnych.. Jednym z podstawowych elementów mogących pomóc ptakom zimą jest dokarmianie, tutaj warto zaapelować, o mądre dokarmianie, chleb czy też bułki są szkodliwe dla ptaków, więc w .About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Bez Twojej pomocy latem zwierzęta mogą umrzeć z odwodnienia, a zimą zamarznąć.. Aktywne prace przygotowawcze.. zbiórka karmy dla zwierząt.. Myśliwi i leśnicy zwykle już pod koniec lata i jesienią, przygotowują drewniane paśniki, dla zwierzyny płowej (sarny, jelenie, daniele, łosie), a dla dzików - buchtowiska, czyli specjalne paśniki na ziemi, gdzie wysypuje się buraki, kukurydzę i pszenicę.Pomóż zwierzętom przetrwać zimę i zaproś je do swojego ogrodu Zwierzęta w naturze..

W bardzo łatwy sposób możemy im pomóc przetrwać ten okres.

rozwiesi karmniki.. Na naszą pomoc czekają psy i koty, głównie te bezdomne, ale i te w schroniskach.Pomóc można również przetrwać zimę zwierzętom leśnym (sarnom, jeleniom, zającom).. Aby w niego przesadnie nie ingerować, należy posiąść podstawową wiedzę na temat zwierzęcych zachowań.Jak pomóc zwierzętom leśnym?. Warto zapewnić ptakom dostęp do stałego pożywienia zimą.Prezentacja wykonanego wcześniej przez dzieci ekologicznego karmnika dla ptaków (wykorzystanie plastikowej butelki, patyków), umieszczenie w nim zgromadzonego pokarmu.. W filmie, Marta zachęca żeby dokarmiać ptaki wraz z pierwszymi mrozami i pokrywą śnieżną.Zima to trudny okres, w którym my ludzie doskonale sobie radzimy.. 49 Dowiedz się, jak można przygotować ogród, by pożyteczne stworzenia mogły bezpiecznie w nim przezimować - za taką pomoc odwdzięczą się w następnym sezonie wegetacyjnym m.in. w walce ze szkodnikami!Czy Wy możecie pomóc zwierzętom przetrwać zimę?. Zwierzę przy łagodnej hipotermii (>36°C) przenosimy do ciepłego miejsca w domu jeśli nie ma w pobliżu to przynajmniej jakiegoś miejsca osłoniętego od wiatru i deszczu, jeśli zwierzę jest mokre osuszamy je, owijamy suchym kocem.10 rad, jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę.. Wystarczy, że znajdą się tam "smaczne krzewy" z owocami na zimę i rośliny zielne wytwarzające nasiona do zjadania.. -uświadomienie konieczności dokarmiania ptaków w okresie zimy.. 10.Podsumowanie zajęć, utrwalenie zdobytych wiadomości, wspólne wyciągnięcie wniosku - bez naszej pomocy ptaki nie są w stanie zdobyć pożywienia i przetrwać zimy.Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?. Poniższe materiały opracowałam na podstawie artykułów: "Kto i jak może dokarmiać zwierzęta leśne zimą?. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.. W jaki sposób?. rośliny ogrodowe; .. Z ekologicznego punktu widzenia dokarmianie zwierzyny w czasie zimy postrzegane jest dwuwymiarowo.. Zapewnij okolicznym kotom, jeżom i ptakom schronienie, zwłaszcza niezbędne jest to jesienią i zimą - sam/sama możesz wykonać domek lub karmnik.. Zwierzęta domowe traktujemy jak członków rodziny.Arial Times New Roman Projekt domyślny Fotografia Microsoft Photo Editor 3.0 Prezentacja multimedialna do scenariusza zajęć zintegrowanych w klasie I Jesienne odloty ptaków Slajd 2 Drzewa Prace jesienne w polu i ogrodzie Zwierzęta zbierają zapasy na zimę i zapadają w zimowy sen Slajd 6 Ptaki odbywają podróże do ciepłych krajów.Jak pomóc dzikim zwierzętom przetrwać zimę?. film edukacyjny Edukacja Wczesnoszkolna Kolorowa Klasa 1Czy wiecie jak ważna jest pomoc człowieka zwierzętom podczas zimy?. Ten ostatni może służyć hałdy kompostowe, gdzie gady, płazy i małe ssaki są chętnie osiedlane..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt