Jan kochanowski sprawdzian

Pobierz

.Treny Jana Kochanowskiego, jako całość to: a. cykl poetycki, b. zbiór wierszy, c. antologia.. Powodzenia!. Rozwiąż test.. Przerwij test.. W którym roku urodził się Jan Kochanowski i gdzie?. Gdzie żył?. Udostępnij.. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TWÓRCZOŚCI JANA KOCHANOWSKIEGO - III GLektury Jan Kochanowski - Pieśni / Jan Kochanowski - Pieśni.. Klasa 6 Klasa 7 Polski.. Jan Kochanowski - Test Wiedzy Połącz w pary.. Jan Kochanowski - cytaty Odkryj karty.. 5. Podaj definicję fraszki 6.. (do fraszek Jana Kochanowskiego[s.57is.59]oraz osi czasu ze s.60) Uwaga w zadaniu 2,5 i 8 wybierz tylko jedna odpowiedz i zamaluj odpowiednia kratke 1.Korzystając z osi czasu,powiedz; a)czyim sekretarzem był Jan Kochanowski b)gdzie znajduje sie Muzeum Jana Kochanowskiego c)jakie miasto było stolicą królestwa Polskiego w czasach Jana .Treny (gatunek fumeralny) Tren I pełni funkcję wstępu w cyklu 19 trenów Jana Kochanowskiego.. Jan Kochanowski - cytaty Odkryj karty.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pobierz (pdf, 77,4 KB) Komentarze.. Sprawdzian: Jan Kochanowski.. Test z Języka Polskiego .. Skomentuj.. Zobacz, czy sobie z nim poradzisz.Sprawdzian Jan Kochanowski Test.. Informacje dla nauczyciela: Zagadnienia .Poeta, również tłumacz i dramaturg.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Poznać i rozpoznać zdanie złożone Test Początki teatru .Test sprawdzający wiadomości uczniów klasy II gimnazjum z zakresu znajomości i zrozumienia Trenów Jana Kochanowskiego..

analiza Antygona człowiek Eliza Orzeszkowa Jan Kochanowski mit Nad Niemnem pieśni praca sprawdzian.

( 1pkt ) 5.. TRENY.Jak dobrze znasz Treny I, V, VII i VIII Jana Kochanowskiego?. Pieśni Jan Kochanowski Test.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Polski.. Skomentuj.. Wyślij zgłoszenie .Imię i nazwisko: Klasa: Nr: Sprawdzian wiadomości Odpowiedz na poniższe pytania.. Epoka, w której tworzył to.. Życie i twórczość Jana KochanowskiegoPlik Jan Kochanowski twórczość sprawdzian.doc na koncie użytkownika monikaxxd34 • folder Testy różne • Data dodania: 19 mar 2011Jan Kochanowski nie pisał: pieśni dramatów nowel fraszek Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Wymień 5 korzyści, jakie daje lipa.. Wybierz dowolną fraszkę epigramatyczna Kochanowskiego, streść ją i zdradź ukryty sens.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - staremu mówił czyżyk młody-masz teraz lepsze niż w polu wygody" " Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę.3.. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z LITERATURY W KL. II .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.. wg Bartoszzajac26.. Najwybitniejszy twórca polskiego Renesansu.Sprawdzian Jan Kochanowski Test.. Od 1544 studiował w Akademii Krakowskiej, później w Królewcu i Padwie.Na wstępie swojego cyklu "Trenów" Jan Kochanowski zamieścił dedykacje przeznaczona pamięci zmarłej córeczki: "Orszuli Kochanowskiej, wdzięcznej, ucieszonej, niepospolitej dziecinie, która cnót wszelkich i dzielności panieńskich początki wielkie pokazawszy, nagle, nieodpowiednie, w niedoszłym wieku swoim, z wielkim a nieznośnym rodziców swych żalem zgasła - Jan Kochanowski .Jan Kochanowski - Treny (Tren V, Tren VII, Tren VIII) Kilka ważnych uwag o Trenach..

9.Jan Kochanowski TEST to krótki sprawdzian wiadomości z biografii i twórczości wieszcza z Czarnolasu.

Studiował, jak większość uczonych tamtego okresu, teologię na ………….…………… ……………………… .Quiz o Janie Kochanowskim.. Sprawdzian kontrolny numer1.. Uzupełnij podany tekst informacjami z życia Jana Kochanowskiego: Jan Kochanowski urodził się w ……… roku w ……………… niedaleko Radomia.. :) Zawiera 15 pytań.. Urodzony w 1530 roku w Sycynie, zmarł w 1584 roku w Lublinie.. Przewoził wg mitologii dusze zmarłych przez Styks: 1.. Tren - to stary gatunek poezji, pisano go długo przed Kochanowskim na cześć osoby zmarłej.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. wg Joanna273.Jan Kochanowski urodził się w 1530 roku w Sycynie niedaleko Radomia; zmarł nagle w Lublinie w 1584 roku, pochowany został w Zwoleniu, gdzie znajduje się nagrobek z jednym z dwóch zachowanych wizerunków poety.. Agnieszka_Lisiecka 3 lata temu.. test > Jan Kochanowski - Pieśni.. Zacytuj apostrofy z fraszek : "Na zdrowie" i "Na lipę" 7. Podaj definicję apostrofy 8.. Opis testu.. Obol Woda tej rzeki wg mitologii powodowała zapomnienie: 1.. Wychował się w rodzinie ziemiańskiej.. Czym charakteryzuje się pieśń, jako gatunek literacki?. Pytania zawarte w teście.Lektury Jan Kochanowski - Fraszki / Jan Kochanowski - Fraszki.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Odpowiedź a.. Drogi uczniu, Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na slajdzie, klikaj wszystkie ruchome elementy i wykonaj zadania..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy ...Jan Kochanowski - sprawdzian (klasa I gimnazjum) Czas przewidziany na napisanie sprawdzianu - 20 min.

poleca78% Język polski .. podziałem na strofy i dokładnym rytmem podniosłą tematyką szczególnym układem rymów inwokacjami.. test > Jan Kochanowski - Fraszki.. Treny Jan Kochanowski Test.. Pytanie 1 /10.. Omów fraszkę " Na Lipę".. Lete Imię żony Hektora, której lament zamieszczony jest w Iliadzie Homera, brzmi: 1.. Żalu mi przydajecie.4.. wg Bartoszzajac26.. Podaj po dwa tytuły fraszek Jana Kochanowskiego epigramatycznych refleksyjnych 4.. Pytanie 1 /10.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Lista pytań Sprawdzian wiadomości o JANIE KOCHANOWSKIM Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Przerwij test.. Antygona 2.. Grzegorz2005, 2019-12-01, ocena: A klucze odpowiedzi można dostać?. Co to jest pieśń?. Quiz w Poczekalni.. Tren VII Nieszczęsne ochędóstwo, żałosne ubiory Mojej najmilszej cory, Po co me smutne oczy za sobą ciągniecie?. Klasa 6 Klasa 7 Polski.. Quiz w Poczekalni.. Inne tryby testu.. Komentarz Treny jako całość stanowią cykl poetycki.. 1530 w Sycynie Zgłoś błąd Kim był Jan Kochanowski wybitny polski poeta,człowiek renesansu,humansta Zgłoś błąd; Z kim współpracował Jan K z Janem Zamoyskim Zgłoś błąd; w którym roku studiował J.K 1544-1558Zgłoś .Sprawdzian obejmuje najistotniejsze wiadomości dotyczące twórczości Jana z Czarnolasu, które powinny być znane uczniowi kończącemu gimnazjum..

Utwór zaczyna się apostrofą do smutków, żali, lamentów, łez Heraklitowych (nawiązanie do Heraklita z Efezu ... Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.test dotyczący biografii Jana Kochanowskiego.

Autor opisuje w nim ból i smutek, które zawitały do jego domu wraz ze śmiercią ukochanej córki dwuipółletniej Urszulki.. Jan Kochanowski Połącz w pary.. W zadaniach od 1. do 4., od 6. do 9., 15., 16. oraz 19. i 20. znajdują się cztery .Jan Kochanowski (ur. ok. 1530 w Sycynie, zm. 22 sierpnia 1584 w Lublinie) - polski poeta epoki renesansu, tłumacz, prepozyt kapituły katedralnej poznańskiej w latach , poeta nadworny Stefana Batorego w 1579 roku, sekretarz królewski Zygmunta Augusta, a następnie wojski sandomierski w latach .Uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie .szkoła podstawowa język polski klasa 7 - 8 autorka: Karolina Strógarek blog autorki - kliknij Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: 1.. Zwróć uwagę na to, kto mówi, do kogo, o czym.. Udostępnij.. Polski.. Jaka jest tematyka pieśni Jana Kochanowskiego?. wg Joanna273.Sprawdzian z wiadomości o Janie Kochanowskim Podobne tematy.. W jakich latach żył i tworzył Jan Kochanowski?. Andromeda 3.Co napisał Jan Kochanowski?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt