Drugoplanowi bohaterowie opowieści wigilijnej

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Dickens Opowieść wigilijna, bohater drugoplanowy, fantastyczny.. To człowiek bardzo religijny i bogobojny.. Marley odwiedza głównego bohatera w wigilijną noc, jego duch odbywa pokutę za ziemskie grzeszne życie.Opowieść wigilijna to utwór opowiadający o wewnętrznej przemianie głównego bohatera - Ebenezera Scrooge'a.. Autorem książki "Opowieść wigilijna" jest Karol Dickens.. Bohaterowie * Ebenezer Scrooge - bankier * Bob Krathit - pracownik kantoru * Alfred - siostrzeniec Scrooge'a * Duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych świąt * Duch Marleya * Tim - syn Boba 4.Najważniejsze wydarzenia : 1) Pojawienie się ducha Marleya i zapowiedź .Ebenezer Scrooge - bohater główny, skąpiec, odpychający wygląd i osobowość, Fred - bohater epizodyczny, siostrzeniec Ebenezera Scrooge'a, Bob Cratchit - bohater drugoplanowy, kancelista pracujący w kantorze Scrooge'a, ojciec Tima, Mały Tim - bohater epizodyczny, syn Boba, dziecko z niepełnosprawnością, Jakub Marley - bohater epizodyczny, zmarły wspólnik Scrooge'a, Duch Wigilijnej .Fabuła "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się, jak mówi sam tytuł, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia w XIX-wiecznym Londynie, a dokładnie mówiąc w miejscach ściśle związanych z postacią głównego bohatera: ; w małym kantorku Ebenezera Scrooge'a; w mieszkaniu głównego bohatera, zarówno tym z teraźniejszości, czyli nieogrzewanym, ciemnym i ponurym, jak i w tym z wizji .Podziel bohaterów "Opowieści wigilijnej" na pierwszoplanowych, drugoplanowych i epizodycznych oraz na realistycznych i fantastycznych..

"Opowieść wigilijna" - bohaterowie.

Jest skąpy, zły, zgorzkniały.. Udostępnij.. Jego postawa i późniejsza przemiana pokazują czytelnikowi, że na zmiany nigdy nie jest za późno.. Ebenezer Scrooge, bo o nim mowa, w pełni zasługuje na ważne miejsce w historii literatury.. Poznajemy także głównego bohatera, Scrooge'a.. Marceloli 4 lata temu.. Nie lubi on świąt uważa, że święta to bzdura.. Skomentuj.. Bohaterowie: a) pierwszoplanowi:-Ebenezer Scrogee b)drugoplanowi-Jakub Marley-Duch: Przeszłosci,teraźniejszości,przyszłosci c)trzecioplanowi-Fred-Bob Cratchit-Mały TimK.. Jest sumiennym i oddanym pracownikiem.. Fred - urodziwy, młody, roześmiany, wesoły, życzliwy siostrzeniec kupca.. Ebenezer był jego jedynym krewnym, ponieważ matka - siostra Scroogea - osierociła go, gdy był dzieckiem.Miejscem akcji jest Londyn.Duch Wigilijnej Przeszłości prowadzi Ebenezera,bohatera opowieści,do małego miasteczka,w którym spedził on dzieciństwo i wczesną młodosć..

Bohaterowie Realistyczni Fantastyczni pierwszoplanowi drugoplanowi epizodyczni .

Zawiera nieodpowiednie treści?. Miał młodą żonę.. Bob jednak próbuje jak najlepiej się spisać i jest sumiennym pracownikiem.1.. Udostępnij.. To chłopiec bardzo wrażliwy i pomimo choroby - pogodny.Bob Cratchit - bohater drugoplanowy, kancelista pracujący w kantorze Scrooge'a.. Ebenezer Scrooge - główny bohater, właściciel kantor, prowadził interesy na giełdzie londyńskiej.. Nie wchodził w bliższe relacje, nie współczuł, nie pomagał.Zadanie: opowieść wigilijna wymień bohaterów na Rozwiązanie: fantastyczne duch marley a, duch przeszłych świąt bożego narodzenia, duch teraźniejszychAkcja opowieści rozgrywa się w XIX wieku w Londynie w sklepie i domu Ebenezera Scrooge'a.. Od śmierci przyjaciela i jedynego wspólnika Jakuba Marley'a (który ustanowił Scrooge'a jedynym spadkobiercą i wykonawcą tego testamentu) żyje samotnie, zajmując mieszkanie po zmarłym.Bohaterowie nierealni, fantastyczni Jakub Marley - bohater epizodyczny, wspólnik Scrooge'a, w chwili kiedy rozpoczyna się akcja opowieści, mija siódma rocznica jego śmierci Występują również: * Duch Wigilijnej Przeszłości, * Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia, * Duch Przyszłych Wigilii.Opisy pozostałych bohaterów.. Skomentuj.. Często zwraca się do czytelnika, bo narracja ma charakter gawędy przy kominku, narrator stosuje więc zwroty do czytelników: wam, słuchajcie, wiedzcie..

Na podstawie podanego fragmentu scharakteryzuj narratora "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa.

Upokorzenia swojego plenipotenta znosi z pokorą.. Bohaterowie.. .Lektura Opowieść wigilijna przybliża nas do głównego bohatera.. Wyślij zgłoszenie .Zad 1)Jakie znaczenie dla bohaterów opowieści Karola Dickensa"Opowieśc Wigilijna" miały święta Bożego Narodzenia?Przytocz trzy odpowiednie cytaty.I napisz kto to mówił pod każdym cytatem.. Bohater drugoplanowy,, Kancelista (urzędnik), Pracownik Scrooge'a, Człowiek religijny i bogobojny, Bardzo dobry ojciec wielodzietnej rodziny, Wszystkie upokorzenia pracodawcy znosi z pokorą, Sumienny i oddany pracownik.. Upokorzenia swojego plenipotenta znosi z pokorą.. .Opowieść Wigilijna - streszczenie.. Opowiada ona o problemie głównego bohatera - Scrooge'a Ebenzera.. Dick - współpraktykant Ebenezera.Opowieść wigilijna - opis pozostałych bohaterów.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Czas Akcji * noc wigilijna * czas przyszły - przysłowiowa wigilia 3.. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Bardzo dobry ojciec wielodzietnej rodziny.. Na Equrs.pl przygotowaliśmy dla Was lekcję z omówieniem Opowieści Wigilijnej.Narracja.. Bob jest kancelistą Ebenezera Scrooge'a w jego sklepie.. Dziewczynka - Fan, siostra Scroogea.. Jest sumiennym i oddanym pracownikiem.. Narracja jest prowadzona w trzeciej osobie.. Pracuje w kancelarii prawniczej.Pewnego dnia Scrooge'a odwiedza duch jego wspólnika- Jakub Marley..

W opowieści występuje narrator wszechwiedzący - zna uczucia Ebenezera, zna także jego przeszłość.

To człowiek bardzo religijny i bogobojny.. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob (Robert) Cratchit - kancelista, pracowanik kantoru Scrooge'a, ojciec dwójki dzieci.. Zad 2)Wyjaśnij,dlaczego Scrooge nienawidził świąt.. Opowieść zaczyna się od informacji o śmierci wspólnika Scrooge'a, Marleya.. Zad 3)Czym dla ciebie są święta?Zapisz swoje przemyślenia na ten temat.. Miejsce akcji Londyn - angielskie miasto 2.. Scrooge nie traktuje go dobrze i daje małą wypłatę.. Chłopiec - młody Scrooge.. "Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Quiz w Poczekalni.. "Opowieść wigilijna" to najczęściej ekranizowane gwiazdkowe opowiadanie.. *Duch Wigilijnej Przeszłości, *Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia, *Duch Przyszłych Wigilii.Dwaj mężczyźni zbierający datki dla ubogich.. "Opowieść wigilijna" - streszczenie.. Jakub Marley - zmarły wspólnik E. Scrooge'a.. Ebenezer jest nie zbyt miły dla innych.. Nie znosi ludzi, woli spędzać czas w samotności.. Jest on skąpym, chytrym kupcem.. Jest on skąpym, chytrym kupcem.. Opis postaci.. Wydarzenia przebiegają w Londynie, w wigilijny wieczór.. .Opowieść wigilijna-test wiedzy.. Wygląd: "Postać ducha, a także jego głowę i twarz, okrywał szczelnie długi i czarny całun, spod którego tylko jedna wyciągnięta ręka była widoczna.. Gdyby nie ta ręka, wzrok ludzki nie dostrzegłby widma, nie zdołałby rozróżnić jego kształtów pośród otaczających je ciemności.. Na jego pogrzebie zjawił się jedynie Scrooge.. Bardzo dobry ojciec wielodzietnej rodziny.. Dowiadujemy się, że był on twardy w interesach, a także w kontaktach z ludźmi.. Mały Tim Cratchit: Bohater epizodyczny, Syn Boba, Dziecko chore, niepełnosprawne, Wrażliwy i kochany mały chłopiec,Bob Cratchit - bohater drugoplanowy, kancelista pracujący w kantorze Scrooge'a.. Rozdział II - Duch Pierwszy.. Duch Wigilijnej Przeszłości.. bezwizji 2 lata temu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt