Streszczenie antygony szczegółowe

Pobierz

Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Młodzieniec, respektując autorytet ojca i władcy, deklaruje posłuszeństwo wobec jego zakazów.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. (2/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowaniePosłuchaj streszczenia Antygony i dowiedz się więcej o przesłaniu tragedii.. Kreon spotyka się z Radą Starców.. Rozmawia w tej sprawie z siostrą, lecz ta boi się.. "Antygona" - streszczenie szczegółowe - strona 3, opracowanie i streszczenie lektury.. Poświęcenie siostry Ismeny.. 87% Streszczenie "Antygony" SofoklesaAntygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. Rozpacz Haimona 11.. Obawia się jednak, że dzieciom nie spodoba się dedykacja dorosłemu książki, która jest przeznaczona dla nich.Streszczenie szczegółowe AKT I, Scena 1.. Kreon prosi syna, by nie wspierał w żaden sposób Antygony, gdyż sieje ona niezgodę w rodzinie i anarchię w państwie.Namawia go do porzucenia narzeczonej.Plotka głosi, że to streszczenie jest dokładniejsze niż książka..

streszczenie Odysei Homera.

Do chaty pustelnika położonej w lesie blisko jeziora Gopło przybywa Kirkor, by zasięgnąć rady w sprawie swojego przyszłego ożenku.. Ma ona miejsce w Tebach, gdzie panuje Kreon.. Prolog; Antygona zwierza się Ismenie z zamiaru pochowania zwłok ich brata, Polinika.. Pustelnik słynie z niechęci do królów i królewskich dworów, upatruje w nich źródło wszelkiego zła i zbrodni.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.ANTYGONA - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE - STRESZCZAJ SIĘ Z NAUKĄ.. Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieSofokles - Antygona - streszczenie szczegółowe - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. "Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w "Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa "Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w "Antygonie" Sofoklesa Streszczenie "Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiANTYGONA - STRESZCZENIE, CHARAKTERYSTYKA, OPRACOWANIE.. Antygona skarży się swojej siostrze Ismenie na los ich rodu, na którym ciąży od kilku pokoleń fatum..

Streszczenie szczegółowe Prologos.

Antygona - Sofokles - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu.. Sądzi, że ciało zostanie zhańbione, a dusza nie zazna spokoju.. Konrad Wallenrod Treść Utworu Krzyżacy Król Edyp Król Edyp Treść Dramatu Nie Boska Komedia Opracowanie Plan Wydarzeń Streszczenie streszczenie szczegółowe Wesele Treść Dramatu Zygmunt Krasiński.. Akcja tragedii ma miejsce przed pałacem królewskim w Tebach.. Kreon .Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.Streszczenie szczegółowe TOM PIERWSZY Rozdział 1.. Są znękani zarazami i chorobami, które pustoszą miasto.. Eteokles i Polinejkes polegli w bratobójczej walce o władzę, przy czym tego drugiego uznano za zdrajcę, bo z obcym wojskiem .Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Jedzą i opowiadają swoje wojenne przygody, między innymi jak walczyli z Krzyżakami pod dowództwem księcia Witolda na Litwie.Streszczenie szczegółowe..

streszczenie Chmur Arystofanesa.

Zanoszą do bogów modlitwy o litość i zaprzestanie nękania Teb.2.. Wie, że działała wbrew rozkazowi władcy, ale zemsty bogów obawiała się bardziej niż zemsty człowieka.Streszczenie szczegółowe Prologos (Prolog) [Edyp, Kapłan, Kreon] Edyp widzi mieszkańców Teb, którzy gromadzą się przed ołtarzami.. Dlatego razem z Ismeną planuje pogrzebać ciało.. Odmawia Antygonie pomocy.. Mówi o konieczności utrzymania przez niego władzy oraz uzasadnia swoją decyzję o pozostawieniu ciała Polinejkesa na pastwę dzikich zwierząt i ptaków.. Serwis zawiera kompletne omówienie lektury.Motto: 1.. Dziewczyna przyznaje się do winy: "Jam to spełniła, zaprzeczać nie myślę.". Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Kreon zakazał grzebania zwłok Polinejkesa brata Antygony i Ismeny.. Kreon odrzuca względy rodzinne.. Najnowsze odcinki wideokursu angielskiego na Youtube .. Antygona wierna prawom boskim.. Poglądy Kreona na władzę.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Streszczenie szczegółowe ''Antygony'' pozwoli na dokładne odtworzenie przebiegu fabuły tragedii, wraz ze wszystkimi jej najistotniejszymi detalami tak, by niczego nie zapomnieć..

''Antygona'': streszczenie szczegółowe utworu.

Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. "Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w "Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa "Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w "Antygonie" Sofoklesa Streszczenie "Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiAntygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona.. Bezimienny "Do błędów, nagromadzonych przez przodków, dodali to, czego nie znali ich przodkowie - wahanie się i bojaźń; i stało się zatem, że zniknęli z powierzchni ziemi i wielkie milczenie jest po nich"Antygona, chcąc pochować zwłoki swego brata, Polinejkesa, sprzeciwia się rozkazowi Kreona.. Pojmanie Antygony.. PROLOG W prologu, czyli części otwierającej tragedię grecką dowiadujemy się o akcji utworu.. Zobacz szczegółowe streszczenie najwybitniejszego dzieła Bolesława Prusa - Lalki.. Rzecz rozpoczyna się o świcie, tuż po odejściu wojsk nieprzyjaciela od bram miasta.85% Streszczenie Antygony w czasie teraźniejszym.. Chce działać zgodnie z prawem.. Lektury.. 81% Streszczenie Antygony; 85% Rozwiń słowa Anouilh'a: "Bez małej Antygony wszyscy żylibyśmy spokojniej" 84% Streszczenie Antygony.. Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Przeczytaj również: streszczenie Mitologii Jana Parandowskiego.. Streszczenie szczegółowe ''Antygony'' pozwoli na dokładne odtworzenie przebiegu fabuły tragedii, wraz ze wszystkimi jej najistotniejszymi detalami tak, by niczego nie zapomnieć.. Losy Edypa i jego rodziny.. "Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Lalka - streszczenie szczegółowe, Lalka - streszczenie i opracowanie największego dzieła Bolesława Prusa.. "Antygona" - streszczenie szczegółowe - strona 2, opracowanie i streszczenie lektury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt