Do podanych wyrazów dopisz według wzoru po dwa

Pobierz

Był piękny, suchy jesienny dzień.. Nazywamy je wyrazami po­k re w n ym i.І 304.. Do podanych wyrazów dopisz według wzoru po dwa wyrazy pokrewne, w których wystąpią rdzenie oboczne.. zapuścić korzenieDruk, drukarnia, drukarz, drukowanie.W yrazy te tworzą rodzinę.. dojść do głosu.. języczek u wagi.. Do każdego z podanych wyrazów dopisz kilka wyrazów tworzących rodzinę wyrazów.Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.. W spólną częścią tych w y­razów jest rdzeń: c lr^ .. Dwa dni później ty prosisz go o to samo.Podaj 3 znaczenia wyrazu fala.. 2013-12-18 21:53:43; Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne zaczynające się na h. 2013-04-11 18:37:04; Dopisz do podanych wyrazów (wyrażeń) wyrazy (wyrażenia) bliskoznaczne.. a) o : ó b) rz : rZadanie: do podanych wyrazów dopisz wyraz pokrewny Rozwiązanie:zademonstrować pokazać, dać zobaczyć komfort wygoda nonsensowny niedorzeczny, absurdalny konstruowanie tworzenie układanie konfiguracja układ ułożenie kompletować kompletacja, składanie konfitura dżem możesz sobie wybrać napisałam podwójnie ostatni dżem nie jestem pewna tak mi się złożyło powinno być okPiszemy po spółgłosce "s" , .. i wyjaśnij ich pisownię według wzoru: głuchy - głusza.. głaskać po głowie.. 2013-12-18 21:53:43 do podanych wyrazów dopisz synonimy ( wyrazy bliskoznaczne ) 2015-06-08 20:48:39Dopisz po 2 rymujące się słowa 2015-03-15 14:44:55; Dopisz synonimy do wyrazów?.

... Do podanych wyrazów dopisz takie... 9 Zadanie.

Rysowanie z pamięci lub pod dyktando.Do podanych wyrazów pochodnych dopisz wyrazy podstawowe według wzoru: Np. grać- gracz .. Do podanych wyrazów dopisz wyrazy podstawowe i wyrazy pochodne: Np. lek - lekarz - lekarka .. Do poniższych wyrazów dopisz takie - Zadanie 6: Między nami 1 - strona 19Układanie puzzli lub ilustracji po uprzednim ich przecięciu.. Popatrz na wzór.. Do podanych wyrazów dopisz z ramki.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 10 Zadanie.. do podanych wyrazów.. Uporządkuj podane synonimy według rosnącej intensywności: a) skwarny, upalny, gorący b) wyrzeczenie, ofiara, poświęcenie 6.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. zakończenie przykład wyrazy -uś, -usia Tatuś -un, -unka opiekunka -unio, -unia dziadziunio -ura Kultura -ulec Hamulec -ulek, -ulka mamulka -usz Kapelusz -uch pasibrzuch -ur KonturUłóż po dwa pytania do zdań oznajmujących.. Ćwiczenie 45 .. Dopisz do każdego z podanych wyrazów rymujące się wyrazy z "h".. Uzupełnij tabelkę: Wyrazy pokrewne Oboczności rdzenia łąka, łączka ziele, ziołowy, zielnik dowozić, dowóz, wieźć brat, braciszek, bracia głuchy, ogłuszyć 15. Podaj po dwa przykłady wyrazów pokrewnych, w których zachodzą oboczności rdzenia..

... Do podanych wyrazów dopisz... 4 Zadanie.

Przeczytaj dwa razy temat 29 w podręczniku, następnie informacje, które zamieściłam poniżej: .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. wziąć się w garść.. Podkreśl zakończenia.. 2012-01-09 18:43:20; Od podanych przysłówkach dopisz wyrazy bliskoznaczne.. Kolega prosi cię o pożyczenie długopisu.. fala - _____, nuta - _____, .. Odgadnij według jakiej zasady ortograficznej zostały dobrane wyrazy w każdym rzędzie.. 2012-03-28 18:36:20; Dopisz do wyrazów po dwa rymujace sie słowa, które w zakończeniu .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. miętowy rzucić rękawicę.. 2011-02-09 19:51:31; słowa rymujące się do słowa krzesło ?. 11 Zadanie.. Nazywanie czynności przedstawionych na rysunkach.. wypisz te obocznościOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. W zapisanych wyrazach podkreśl zakończenia.. Dopisujemy wyrazy według wzoru: powaga .Dopisz w zeszycie wyrazy pokrewne do podanych wyrazów: 2011-02-15 19:01:52; Dopisz wyrazy bliskoznaczne.. przykłady ; ) 2010-12-25 16:26:00; Do podanych wyrazów dopisz rymujące sie z nimi, ale pisane przez u ..

do podanych wyrazów.

Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne, w których ch wymienia się na sz.Zapisz co najmniej po dwa przykłady wyrazów z zakończeniami podanymi w tabelkach.. figa z makiem.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. Ty mu odmawiasz.. Napisz 3 zdania, w których uwypuklisz poszczególne znaczenia.. przekroczyć Rubikon.. 2012-01-09 18:43:20; Do podanych niżej wyrazów dopisz po dwa wyrazy do nich pokrewne: uwolnienie- oddech- bohater- walczyć- 2011-12-01 19:26:44Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne zaczynające się na h. 2013-04-11 18:37:04 Od podanych przysłówkach dopisz wyrazy bliskoznaczne .. DopiszW podanych związkach rządu zakreśl wyraz nadrzędny.. Uporządkuj śnieżną rodzinkę: Wyrazy z g Wyrazy z ź305.. Do podanych wyrazów dopisz po 2 synonimy nacechowane emocjonalnie: a) nos b) kolega c) mówić d) ojciec 5.. Zapisujemy według wzoru: starość - starzy, starzeć .Do podanych Rzeczowników dopisz po 3 wyrazy określające Do podanych rzeczowników dopisz po trzy wyrazy określające jajko napój butelka 2016-04-19 20:55:33 Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne 2011-03-22 14:02:03Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

... Dopisz według wzoru.

podnieść na duchu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Różnicowanie figur geometrycznych pod względem koloru, kształtu, wielkości itp. Obrysowywanie prostych figur, łączenie kropek, kopiowanie przez kalkę.. Zaznacz kolorem ch.. Do podanych czasowników dopisz po dwa czasowniki bliskoznaczne.Do każdego wyrazu dopisz po dwa wyrazy z ramki należące do tej samej rodziny.. 2013-04-20 18:10:39Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne, w których ż wy­ mieni się na g , z, ź, dz, lub h. dróżka - drog a nóżka - wożą - każę - ważyć - twarożek - grożę - książka - móżdżek - pieniężny - odważny - jeżdżę - drużyna - mrożony - zasłużyć -256.Zadanie: do podanych rzeczowników dopisz po trzy okreslenia Rozwiązanie: burak jaki czerwony, cukrowy, ćwikłowy ziemniaki jakie brązowe, smaczne, pieczone Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Do podanych wyrażeń przyimkowych dopisz pochodne: a) rzeczowniki, b) przymiotniki.a) za piecem b) za kulisami pod gardłem pod miastem do żywota do żywota Istnieją wyrazy, których definicji słowotwórczo nie można utworzyć ' *Są to w yrazy n ie p o d z ie ln e s ło w o tw ó rc z o , np. dom, głos, rzut.174.Zadanie: do podanych rzeczowników dopisz po trzy okreslenia Rozwiązanie: burak jaki czerwony, cukrowy, ćwikłowy ziemniaki jakie brązowe, smaczne, pieczonewyrazów: pukać — chodzić — lać — słyszeć — 14.. Martyna wracała na piechotę ze szkoły muzycznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt