Antygona rozprawka argumenty

Pobierz

Antygona jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Potępić Antygonę można przede wszystkim za złamanie rozporządzenia Kreona.. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. Temat: Któremu z bohaterów dramatu Sofoklesa - Antygonie czy Kreonowi - jesteś skłonny okazać współczucie?. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Oskarżenie i obrona Antygony.. Uważam, iż to prawda i udowodnię to kilkoma poniższymi `argumentami.. (509-511)"Antygona" to dramat antyczny.. - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. Antygona zaś kieruje się prawami boskimi i własnym sumieniem.. Pierwszym argumentem, który przytoczę, będzie kierowanie się zasadami boskimi przez Antygonę.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZEMimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. 3.Widzi się lepiej sercem niż oczami dlatego, że sercem odczuwamy to co niewidoczne.Musze napisać na poniedziałek rozprawkę na temat - "Dobrze widzi się tylko sercem" , argumenty ( dwa) muszę wziąć z lektur: Dziady cz.2, Kamizelka, Pan Tadeusz, Romeo i Julia, Antygona .Chciał w ten sposób udowodnić, że zdrajcy poniosą surową karę - wybrał on zatem postępowanie zgodne z prawem ziemskim..

Kreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.

Kwestia potępienia bądź usprawiedliwiania Antygony jest sprawą problematyczną.. Bohaterka została postawiona w sytuacji trudnego wyboru - wyboru, w którym każde posunięcie jest złe.. Antygona, która była siostrą Polinejkesa nie zgadzała się na takie potraktowanie jej brata - uważała, że najważniejsze są prawa ustanowione przez bogów i to według nich należy postępować.Rozprawka na temat: Antygona jako przykład tragedii antycznej .. Antygona jest główną bohaterką tragedii Sofoklesa.. Antygona zaś kieruje się prawami boskimi i własnym sumieniem.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. W filmie poka.Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi.. Antygona, kierując się miłosierdziem, litością i szacunkiem do praw boskich, sprzeciwiła się zakazowi Kreona.Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Należy zaznaczyć, że Antygona złamała zakaz Kreona przez wzgląd na miłość do swojego brata.. .Antygona uważała, że nie grzebiąc brata wykaże nieposłuszeństwo prawom boskim, które nakazują pochować zwłoki, na przykład podczas rozmowy z Kreonem: (…) i nie sądziłam, abyś ty, człowieku, mógł zmieniać święte prawa nieśmiertelnych, co nie zrodziły się dziś ani wczoraj, ale na ziemi są od wieków.Przydatność 65% Ocena postępowania Antygony - rozprawka..

- rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaRacje Antygony.

są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Jakby na to nie patrzeć, dziewczyna .Antygona jest główną i tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa.. Moim zdaniem tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa świadomie wybrała śmierć, ponieważ wierzyła w "święte prawo boskie", które mówi, że każdy ma prawo do pochówku i stawiała je nad prawo państwowe.. Jest córką Edypa i Jokasty.. Antygona jako osoba wierząca,czuła się zobowiązana do pochówki,nawet kara śmierci nie odwiodła jej od tego zamiaru.Jej wiara w Boga była silniejsza niż nakazy i zakazy króla.Rozprawka argumentacyjna to nowy typ pracy pisemnej obowiązkowy na maturze pisemnej z języka polskiego poziom rozszerzony od roku 2015.. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które wprowadzał władca.. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. (TYREZJASZ) Antygona kieruję się wolą boską i ostrzega Kreona przed konsekwencjami sprzeciwu wobec praw boskich i tym samym wobec przeznaczenia.ANTYGONA Miłą być trzeba, niż ziemi mieszkańcom, ANTYGONA A jednak Hades pożąda praw równych.. - JAK NAPISAĆ ROZPRAWKĘ?. Ni wola Diki podziemnych bóstw siostry, Dzielnemu równość ze złym nie przystoi..

Antygona, kierując się miłosierdziem, litością i szacunkiem do praw boskich, sprzeciwiła się zakazowi Kreona.Antygona to deamat antyczny - rozprawka "Antygona" to dramat antyczny.

Jest ona córką Edypa i Jokasty, z rodu Labdajkidów.. Podczas walk giną bracia Antygony: Eteokles i Polinejkes.Nie możemy ocenić człowieka tylko po jego wyglądzie.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Odcinek 22.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Po pierwsze pierwsze w dramacie antycznym jak i w "Antygonie" obowiązuje zasada trzech jedności :miejsca, czasu i akcji.. Po pierwsze pierwsze w dramacie antycznym jak i w "Antygonie" obowiązuje zasada trzech jedności :miejsca, czasu i akcji.. Jedność czasu: wszystko trwa kilka godzin.. Uważam, iż to prawda i udowodnię to kilkoma poniższymi `argumentami.. Antygona w utworze Sofoklesa broni swoich wartości, które są inne, niż wartości Kreona.. A wszelkie miasto przeciw tobie stanie.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. Broniąc postawy Antygony pragnę przytoczyć parę istotnych argumentów.. Pomimo młodego wieku, Antygona cechuje się dużą dojrzałością emocjonalną oraz niebywałą odwagą.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Od wieków nasza wiara nakazuje nam umarłych pogrzebać.. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. Bo tam zostanę na wieki; tymczasem Przecież nie Jowisz obwieścił to prawo, KREON Ty tu znieważaj święte prawa bogów..

Jedność miejsca :wszystko dzieje się przed pałacem królewskim.Myślę, iż przytoczone tutaj przeze mnie argumenty, stanowią wystarczające świadectwo słuszności decyzji Antygony.

Sądzę, iż prawa boskie są ważniejsze od ludzkich rozporządzeń, choćby dlatego, że zostały ustanowione wcześniej.Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Moim pierwszym argumentem będzie to , że człowiek nie może "Łamać święte prawa Boże ".. Kreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.. Antygona: Z jednego ojca i matki zrodzonym.. Bohaterka ma jedną siostrę, Ismenę oraz dwóch braci, Polinejkesa i Eteokla.. Poradnik dla każdegoDwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racjami uczuć, grzebiąc brata, - Kreona, który zakazał grzebania Polinejkesa kierując się racjami dobra państwa i rozumu.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20 listopada 2018, 11:35 Zobacz galerię (4 .Aby mógł łamać święte prawa boże (.). (ANTYGONA) Tak mówię, w krótkim pokażą to czasie Mężczyzn i niewiast w twoim domu jęki.. Jedność miejsca :wszystko dzieje się przed pałacem królewskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt