Mitoza prezentacja

Pobierz

- komórki potomne maja taka samą ilość materiału genetycznego .. 1) gameta męska + komórka jajowa --> zygota (2n) --> zarodek.. grafonotka grafonotka filmik pani Izy quiz.. Na zwłokach żyły są zapadnięte, co świadczy o tym, że ich ściany nie są sztywne, lecz cienkie.. Działa na nie niskie ciśnienie, potrafią one magazynować duże ilości krw i z powodu swojej rozciągliwości (do 60% całkowitej objętości krwi).. BAKTERIE - WIADOMOŚCI OGÓLNE • Są to prokariotyczne organizmy jednokomórkowe, występujące we wszystkich środowiskach - organizmy kosmopolityczne., jednak środowiskiem najliczniej zasiedlonym przez bakterie jest gleba.. Cykl życiowy komórki.. stałe - nie mają zdolności do podziału.BAKTERIE I WIRUSY.. PROFAZA - formują się chromosomy, każdy z nich składa się z dwóchMitoza służy do rozmnażania się komórek somatycznych i w efekcie prowadzi do przyrostu masy ciała organizmu, jego wzrostu i regeneracji.. Wiadomości: - uczeń wie do czego służą podziały komórkowe.. Cel ogólny: Zapoznanie uczniów ze sposobami przekazywania materiału genetycznego.. jak macierzysta, - materiał genetyczny w obu komórkach jest identyczny.. • Niektóre gatunki bakterii mają zdolność wytwarzaniaŻyły.. Cele szczegółowe: 1.. Zawierają one krew bogatą w dwutlenek węgla, który odbierają z narządów, a .Prezentacja tkanki roślinne biologia liceum rozszerzenie by aleksandra-103698U roślin okrytonasiennych jest podwójne zapłodnienie to znaczy, że obie gamety męskie biorą w nim udział..

Temat: Podziały komórkowe - mitoza.

Lekcja 16.. Opowiada Alicja Puścian z I.Zapraszam do subskrypcji i oglądania innych filmów na moim kanale.. twórcze (merystemy) - ich komórki ulegają ciągłym podziałom.. by Iza KleinszmidtPrzyrodniczeEcho.. Baza danych - zakładanie struktury bazy.. Podręczniki do klas pierwszych przedmiotów zawodowych w roku.. Lekcja 5.. Temat: Przekazywanie materiału genetycznego.. Mejoza obejmuje 2 następujące po sobie podziały: mejozę I i mejozę II.. Nie są one jednak rozdzielone interfazą, więc nie następuje podwojenie ilości DNA i liczby chromosomów.. Stosowanie kreatora odnośników w bazach danych programu.charakterystyka MITOZA Dotyczy komórek somatycznych (ciała) MEJOZA Podział redukcyjny liczba komórek potomnych 2 4 liczba chromosomów w komórkach potomnych taka sama jak w macierzystej o połowę mniejsza niż w komórce macierzystej Znaczenie procesu Powstanie komórek diploidalnych: - komórki budujące ciało, odpowiadająKonspekt lekcji.. Mitoza i mejoza to bezsensowne rysunki, skomplikowane, źle wyjaśnione i pozostawiające niesmak.Mitoza składa się z faz: A) koniec interfazy - przygotowanie do mitozy, synteza białek wrzeciona podziałowego i innych białek niezbędnych do zajścia mitozy.. Cel ogólny: Zapoznanie uczniów ze sposobami przekazywania materiału genetycznego.. Cele szczegółowe: 1.. Mejoza - dla ciekawskich ..

04 mitoza mejoza - Kierunki zamawiane w AGH.

- uczeń zna pojęcia : chromosomy homologiczne, komórki haploidalna, komórka diploidalna, kariotyp.TKANKI ROŚLINNE.. Zadanie 18.. W jego wyniku powstają komórki, które dysponują materiałem genetycznie identycznym z komórką macierzystą.. Temat: Zmiany nowotworowe w organizmie człowieka.. Temat: Przekazywanie materiału genetycznego.. B) profaza - zaczyna zanikać otoczka jądrowa, następuje kondensacja chromatyny ( chromosomy zaczynają być widoczne i ujawnia się ich chromosomu), formuje się wrzeciono .. Temat: Oddziaływania antagonistyczne w populacji - konkurencja .Biologija - Mitoza i mejoza - Milijana Zec - Dimitrijević Radica 1.. Pełny tekst notatki (bez schematów): Mitoza oraz mejoza - te dwa pojęcia kojarzy chyba każdy, kto miał do czynienia z biologią nawet na poziomie podstawowym.. Dobierz opisy do procesów zachodzących w fazach G1, S, G2.. 1 ћелија х 2 х 2n----- 2 ћелије х 2n ИНТЕРФАЗА период .Mitoza jest cyklem.Mitoza - podział jądra komórkowego, w wyniku którego powstają dwie komórki potomne o takiej samej liczbie chromosomów jak w jądrze komórki.Phases of Mitosis - na licencji CC NC-BY-SA wykonany na zlecenie Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.. Celem mitozy jest odtworzenie materiału genetycznego komórki macierzystej w obydwu komórkach potomnych..

Już jest cały materiał z biologii, a dodatkowo kilka filmów z chemii ;)Fanpage na Facebook...Biology projectPodziały komórkowe - mitoza .

Podział mitotyczny .. W tym filmie zdradzę Ci fajny patent!Materiały z filmu możesz pobrać tutaj:Ściąga w kolorze: cz.MITOZA - zachodzi w komórkach somatycznych czyli budujących ciało .. źródło: google grafika.. Prezentacja na temat cech populacji .. Tekst źródłowy 2.. Wiadomości: - uczeń wie do czego służą podziały komórkowe.. (2 pkt) Poniżej przedstawiono inhibitory wybranych procesów zachodzących w czasie cyklu życiowego komórki.Konspekt lekcji.. uzupełniona do uzupełnienia.Mitoza - proces podziału pośredniego jądra komórkowego, któremu towarzyszy precyzyjne rozdzielenie chromosomów do dwóch komórek potomnych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt