Oparzenia i odmrożenia prezentacja multimedialna

Pobierz

Oparzenia to na ogół niegroźne, ale bolesne urazy Rzadziej mamy do czynienia z oparzeniem na tyle poważnym, że konieczna jest pomoc lekarska lub leczenie szpitalne.. Oparzenia chemiczne sąa nie tylko bardzo bolesne, ale mogaą być też bardzo groźne dla zdrowia.. - porażenie prądem i piorunem, - zawał serca, - oparzenia, odmrożenia .Film instruktażowy z udzielania pierwszej pomocy, którego tematem jest opatrywanie oparzeń termicznych pierwszego stopnia.. W razie pytań proszę o kontakt przez pocztę elektroniczną.WITAMINY • PREZENTACJE • pliki użytkownika redbulik1 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • WITAMINY OPIS.ppt, WITAMINY.pptx PLAN ZAJĘĆ ZE WSKAZÓWKAMI METODYCZNYMI Lp.. Ukąszenia.. Czynności wstępne - podanie tematu i celu zajęć, rozdanie materiałów dla uczniów.. Niezbyt częste są na szczęście przypadki śmiertelne, których przyczyną jest oparzenie.. Zaznacz zdania prawdziwe: answer choices.. Oparzenie III stopnia obejmuje naskórek.. Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Instytut Transplantologii im.. Andrzej Chmura Piotr DomagałaPrezentacja została wykonana w oparciu o najnowsze wytyczne Polskiej Rady Resuscytacji przez : mgr Krzysztofa Sałach przy współpracy mgr Arlety Garbień, mgr Patrycji Cholewy Ogólne zasady pierwszej pomocy w zatruciach: Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie (gazy)..

Pierwsza pomoc przy odmrożeniach.

Prawidłowe opatrzenie złamania, zwichnięcia czy skręcenia zmniejsza dolegliwości bólowe, prawdopodobieństwo kalectwa pourazowego i ryzyko wystąpienia powikłań.. prof. Tadeusza Orłowskiego Warszawski Uniwersytet Medyczny Kierownik: prof. dr hab. med.. Następnie przerwać czynnik wywołujący uraz.Odmrożenia I stopnia Objawem jest zaczerwienienie skóry, która następnie staje się blada lub woskowa.. 4 Redakcja: mł. insp.. Stopień II - na zaczerwienionej i obrzękniętej skórze pojawiają się pęcherze z żółtawym płynem surowiczym, towarzyszy temu ostry ból.Na odmrożenia jesteśmy narażeni zawsze, gdy wychodzimy na mróz nieodpowiednio ubrani, zwłaszcza jeśli przebywać będziemy na dworze przez dłuższy czas.. Subskrybuj nasz kanał: mogę mieć 4 stopnie w zależności od objawów i zmian powstałych wskutek działania wysokiej temperatury.. Odmrożenia.. Rozróżnia się trzy stopnie oparzenia Stopień I - objawem jest zaczerwienienie skóry (rumień), obrzęk i uczucie pieczenia.. Jest to proces odwracalny, dotyczący tylko naskórka i nie powoduje powstawania żadnych trwałych zmian.. Najważniejsza jest reakcja w ciąagu pierwszych dwóch minut od skażenia substancjaą chemicznaą.. Będąc w kuchni, w pośpiechu potrącasz stojącą naUrazy kończyn..

Pierwsza pomoc w oparzeniach termicznych, 25.

Skóra wychłodzona staje się .OPARZENIA ŚRODKAMI CHEMICZNYMI.. Każda aktywność fizyczna może skończyć się złamaniem ręki czy skręceniem nogi.. poleca 87% 103 głosów.. Ciężkość i rozległość uszkodzenia skóry zależą od temperatury otoczenia oraz czasu, w jakim skóra była poddana działaniu niskiej temperatury.We would like to show you a description here but the site won't allow us.Oparzenia chemiczne powstają w momencie kontaktu skóry bądź błony śluzowej człowieka ze środkami chemicznymi o żrącym działaniu - kwasami, zasadami, solami metali ciężkich.. TERMIN ODESŁANIA KARTKÓWKI - 13.05.2020 r. Podaj imię i nazwisko oraz klasę.. Przyczyną powstawania odmrożeń jest niska temperatura, a ich powstawania przyspieszają: wilgoć (np. przemoknięte buty), obcisłe ubranie wywołujące zmniejszone krążenie krwi, głód, zmęczenie, choroby układu krążenia .Zakres materiału dla klasy VIII z EDB (1-25 czerwca) 1.. Polega na przejściowym zaburzeniu krążenia krwi w wyziębionym obszarze i objawia się między innymi bólem, zaczerwienieniem lub bladością, mrowieniem i lekkim obrzękiem.. Podrażnienia wymagają, aby przede wszystkim usunąć żrącą substancję z powierzchni skóry i zminimalizować w ten sposób skutki jej działania.Prezentacja multimedialna - Oparzenia - Pierwsza Pomoc bez tajemnicW tym krótkim filmiku dowiecie się wielu interesujących i przydatnych informacji na temat oparzeń..

Objawy odmrożeń to: zaczerwieniona skóra, ś...3 stopnie odmrożenia.

Komunikacja interpersonalna w trosce o zdrowie.. Zap.Oparzenia i odmrożenia należą do jednych z najcięższych obrażeń, pozostawiając często urazy fizyczne i psychiczne do końca życia.. Treść.. Na rany oparzeniowe najlepiej stosować opatrunki hydrożelowe.. Jednak ból, wolne gojenie się ran powstałych w wyniku .Odmrożenie - podstawowe informacje.. Filmy.. Z pomocą podręcznika i Internetu opracowujecie tematy i wykonujecie krótką notatkę do zeszytu.. Na odmrożenia najbardziej narażone są: uszy, nos oraz palce stóp i rąk.Oparzenie powierzchowne obejmuje uszkodzenie samego naskórka, rana cechuje się wystąpieniem rumienia, jest bardzo bolesna, goi się około tygodnia i nie pozostawia śladów.. Oparzenie pośrednie obejmuje naskórek i część grubości skóry właściwej, powoduje powstanie surowiczych pęcherzy, zaczerwienienia, jest bolesne.. Skóra jest najmniejszym narządem ludzkiego organizmu.. Niewielkie zaczerwienienie skóry (rumień), jej .OPARZENIA.. Zdrowie jako wartość, zasady zdrowego stylu życia.. Goi się około 2-3 tygodni i prawidłowo leczone nie .23.. Zapisz w zeszycie notatkę (lub wydrukuj i wklej): Oparzenie - uszkodzenie tkanek na skutek działania ciepła, prądu, żrących substancji chemicznych, promienia słonecznych lub innego rodzaju1 Materiały dydaktyczne 21 Oparzenia i odmrożenia przyczyny, objawy, sposób postępowania KATOWICE 2014. szt. Janina Bieniek Zakład Ogólnozawodowy Oparzenia i odmrożenia przyczyny, objawy, sposób postępowania Katowice 2014..

Jak postępować i reagować, opis każdego z nich, itp... Pierwsza pomoc w oparzeniach chemicznych, 26.

Udzielając pomocy osobom z oparzeniami lub odmrożeniami należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoje, poszkodowanego i innych ratujących.. Choroby cywilizacyjne.. Niska temperatura zatrzymuje przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, w którą zaopatrywane są między innymi .OPARZENIA I ODMROŻENIA Odmrożenia Oparzenia Odmrożenie to szkodzenie skóry, powstające w wyniku działania na nią niskiej temperatury.. Rozróżnia się 4 stopnie: I.. 2.Plik Oparzenia i odmrożenia.ppt na koncie użytkownika sysl • folder Chirurgia Plastyczna i Oparzeń • Data dodania: 22 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Otwórz teraz podręcznik i przeczytaj temat "Oparzenia i odmrożenia" strony 104-108.. Mirosław Grobelczyk Redakcja techniczna i korekta: Paweł Mięsiak Szkoła Policji w Katowicach, Katowice Pewne prawa zastrzeżone.Poparzenia i odmrożenia.. Odmrożenia są chwilowymi lub odwracalnymi uszkodzeniami tkanek na powstawanie, których wpływa temperatura mająca poniżej zera stopni Celsjusza (chociaż odmrożenia mogą powstawać nawet przy temperaturze powyżej zera).. Przez wiele miesięcy może utrzymywad się nadmierne pocenie i mrowienie odmrożonych części ciała.Oparzenia: termiczne, chemiczne, prądem elektrycznym.. Oparzenia termiczne - spowodowane działaniem wysokiej temperatury.. Po około 3 godzinach pojawia się obrzęk, który utrzymuje się do 10 dni.. Ponieważ wszyscy jesteśmy narażeni na tego typu urazy, rzetelna .Plik ODMROŻENIA.ppt na koncie użytkownika redbulik1 • folder ODMROŻENIA • Data dodania: 17 kwi 2012Urazy termiczne (prezentacja) Oparzenie jest to uszkodzenie skóry i tkanek (ścięgien, narządów wewnętrznych) głębiej położonych wskutek działania ciepła lub zimna, żrących substancji chemicznych (stałych, płynnych, gazowych) lub prądu elektrycznego, promieni słonecznych, promieniowania (RTG, UV i innych ekstremalnych .Q.. Uszkodzenie skóry, a niekiedy także tkanek leżących głębiej (najczęściej kończyn i odkrytych obszarów skóry) wskutek długotrwałego działania niskiej temperatury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt