Skarb troi napisz opowiadanie

Pobierz

Filmy.. Język oryginalny: niemiecki.. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody.. Question 1W parach napiszcie opowiadanie o tym co sie mogło przydarzyc bohaterom gdy dotarli do starożytnej Troi .. Jest on wielkim archeologiem, który pragnie poznać jeden z największych sekretów świata.. Jako zamożny archeolog amator, kierując się .Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody.. 2 Obserwuj autora.. Dodaj do ulubionych.. Coraz bardziej denerwowała się, że nie da rady wyłączyć stopera i przyłożyć kryształu.Skarb Troi - problematyka Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann.. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Napisz plan wydarzeń opowiadania Zaczarowana kredka streszczenie lektury Chłopi i plan wydarzeń Szczegułowy plan wydarzeń do lektóry ,,zemsta,, min.30 punktówSkarb Troi.. Dodaj wypracowanie.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów i dowodzić, że dobrze znasz wybranego bohatera.14 VI 1873.. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności!130 lat temu, 26 grudnia 1890, zmarł Heinrich Schliemann, niemiecki archeolog-amator i odkrywca Troi..

W opowiadanie wplec dialog.

Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności!. - dowiesz się, jakie cechy ma prosta notatka, - będziesz umiał napisać krótką notatkę.Plik SKARB TROI TAJEMNICZY TUNEL OLAF FRITSCHE.pdf na koncie użytkownika m.baliga • folder Fantastyka, fantasy • Data dodania: 21 wrz 2014Napisz recenzję o produkcie: Skarb Troi Twoja ocena.. Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy bogini morskiej Tedyty.. Wyrazy do uzycia : góry , skały , zieleń , gaj oliwny , Morze Jańskie , rzeka , zatoka , piaszczysty brzeg , osioł , owce , kozy , cykady.. Tytuł oryginalny: Jagd auf den Schatz von Troja.. Cele lekcji: - poznasz tekst pt. "Bajka o biednym chłopcu, który znalazł skarb".. Ocena ogólna.. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które.Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa!. Ocena.. Recenzja Napisz recenzję jako pierwszy .. miękka.. Opis.. Oprawa.. Skarb Troi 2.. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do starożytności!. Kiedy Magnus i ja wyszliśmy z tunelu, zobaczyliśmy niezwykłe widoki: wysokie góry których wierzchołki ginęły w chmurach, zieleń która była tak zielona jak jabłka w sadzie mojej cioci Stasi, wszędzie wokół ostre skały, dużo dojrzałych oliwek i inne niezwykłe widoki.Skarb Troi..

Schliemann odnajduje skarby Troi.

zaloguj.. To właśnie jego osoba tak mnie zafascynowała.. Tłumacz: Wziątek Anna.. Razem z Magnusem zaczęli odliczać.. żołnierze, kapłan, książę Troi, piękna Helena , kupiec , pasterz.Witam serdecznie potrzebuje pomocy w sprawie wypracowania na temat Skarb Troi - Pytanie - Lektury - Bryk.pl.. Napisz plan wydarzeń opowiadanie skarb troi z podręcznika 5kl Odpowiedź Guest Sory tego to ja nie wiem 1.Wycięcie z drzewa krzesło.2.Krzesło spadło na samochód.3.Odkrycie magii w krześle.4.Rodzice wyjechali na rejs statkiem w podróż.5.Opiekunem dzieci zostaje ich ciocia.6.Dzieci uciekają.7.Zamienienie cioci w małą dziewczynkę.8.Podróż pociągiem.9.Dotarcie na port.10.Odczarowanie rodziców.niedziela, 17 stycznia 2016.. Uwzględnijcie czas zdarzeń oraz związane z nim sposób życia i zachowanie mieszkańców starożytnej Troi.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Powieść można interpretować na wielu płaszczyznach, a szczególną zaletą tekstu, obok walorów poznawczych, jestPostacią historyczną w tej powieści jest Henrich Schliemann, odkrywca skarbu Troi..

Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa!

Dodaj ściągę.. Co było celem podróży 2.Kto w niej uczestniczył 3.Jak wyglądały przygotowywana do… Napisz dalszy ciąg przygód z opowiadania pt.SKARB TROI.. Udostępnij.Lektura nieobowiązkowa Olaf Fritsche Skarb Troi Skarb Troi to pozycja adresowana do dzieci pragnących odkrywać świat, poszerzać wiedzę w atrakcyjny sposób; to literacka propozycja podróży w czasie i przestrzeni.. Sytuację, za namową Zeusa, rozwiązuje Parys i wybiera Afrodytę.. Zadaj pytanie.. Dostali oni jednak ostrzeżenie od Temidy, która przypomniała im starą przepowiednią, mówiącą o tym, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Temat: Skarb Priama - mit czy prawda?. a) Wyobraźcie sobie i opiszcie miejsce, w którym znajdują się bohaterowie opowiadania.. Kiedy Albert, Lilly i Magnus odkrywają w piwnicy starej willi tajemniczy tunel, rozpoczyna się ich niewiarygodna przygoda.. Gatunek: dziecięca, młodzieżowa.. Tłumacz.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Napisz dalszy ciąg przygód z opowiadania pt.SKARB TROI.W opowiadanie wplec dialog.. Przynosi jabłko, które staje się przyczyną konfliktu między boginiami, o to, która z nich jest najpiękniejsza.. Tunel prowadzi bowiem wprost do przeszłości!Skarb Troi Add to Wish List.. Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi.Napisz opowiadanie z dialogiem i przedstaw w nim jakieś zabawne zdarzenie, w którym brał udział bohater literacki..

Podobno już od najmłodszych lat marzył o wydobywaniu skarbów z ziemi.

Jego wyobraźnię .Wojna trojańska krótkie streszczenie (10 zdań) Na weselu Tetydy i Peleusa pojawia się nieproszony gość, bogini niezgody, Eris.. Tytuł .Ucieczka Leonarda / Skarb Troi / Wyprawa do Nowego Świata / Czarny Rycerz - opis produktu: "Ucieczka Leonarda" Książka otwiera serię zatytułowaną Tajemniczy tunel.. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności!. Lilly, zauważyła, że za siedem sekund skończy się ich podróż w tunelu.. Ocena: 0 (0 głosów) 0.00 0Wojna Trojańska - streszczenie.. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody.. W tym celu wykonajcie polecenia.. Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi.Skarb Troi - opis wydawcy: Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody.. Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi.Na podstawie tekstu ,,Skarb troi " opowiedz o przygotowania do podróży w tym celu odpowiedz na pytania : 1.. W wykopaliskach pomagają mu Magnus i Lilly, którzy również chcą się przyczynić do odkrycia zagadki.Książka: Skarb Troi.. Treść.. Wziątek Anna .. 2 lata temu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt