Romeo cechy charakteru z uzasadnieniem

Pobierz

Nie zawsze okazuje szacunek innym, żyjąc w wykreowanym przez siebie micie zwycięzcy, człowieka w czepku urodzonego.. Chce zawsze imponować innym i czuć się lepszym od nich.odpowiedział (a) 25.03.2012 o 20:12. spostrzegawczy - (może ta akcja gdy wyszedł na drzewo , w tym lesie jak się zgubili tylko .13 cech, które zdradzają prawdziwego narcyza: 1.. Jednym z głównych bohaterów tragedii pt. ?Romeo i Julia?. Zgłoś nadużycie.. Jacek Soplica Charakterystyka Cechy Charakteru.. Cechy charakteru i zachowania: Szczery, lojalny, krytyczny i ironiczny wobec wszystkich włącznie z sobą, jego zachowanie przypomina grę, swą twarz nazywa maską, rzeczowo i praktycznie podchodzi do miłości, nie stroni od ciętych, dosadnych określeń, nie znosi konwencji, drwi z patetyczności i egzaltacji Romea, patrzy na kobiety jak na istoty z krwi i kości, nie znosi idealizacji, dobry, wierny przyjaciel, gotów do poświęceń w imię przyjaźni, wesoły z natury, wprowadza .Charakterystyka Romea.. Jest to czternastoletnia dziewczyna.. Ten niespełna dwudziestoletni młodzieniec należał do znanego i poważanego rodu Montekich, który od dawna mieszkał w pięknej Weronie.. Bardzo szanuje Stasia i ma do niego ogromne zaufanie .odpowiedział (a) 21.10.2014 o 22:09.. Czytelnik postrzega Romeo dwa razy w miłości w czasie zaledwie kilku dni; najpierw Rosaline, potem zaraz po Julii, kiedy ją zobaczył.Romeo: popędliwy, szlachetny,gotowy bronić honoru rodziny, zrównoważony, spokojny, opanowany, rozsądny, odpowiedzialny, uczuciowy, kochający, Julia:Wrażliwa, delikatna, posłuszna woli rodziców, dobra córka, z pokorą przyjmuje wolę rodziców, dobrze wychowana, nie próbuje się buntować,stanowcza, zaradna, uczciowa, odważna.Romeo był jednym z głównych bohaterów dramatu pt. "Romeo i Julia", autorstwa znanego angielskiego pisarza - Williama Szekspira..

jacek soplica charakterystyka cechy charakteru.

Samotny - tulał się po świecie, sam.Nel nie pozwala nikomu zrobić krzywdy , dzielnie staje w obronie Stasia i słonia , którego nazywa King.. Pracowity i sumienny - wykonywał niemalże wszystkie zawody sumiennie.. Bez szemrania znosi uciążliwą podróż : upał , pragnienie ,trzęsącą jazdę na wielbłądzie .Pokonuje strach , jedynie czasami " oczy jej się pocą ".. Spokój i opanowanie to kolejne cechy naszego bohatera nawet w momentach, gdy zwykły człowiek zacząłby się trząść ze strachu, Zośka ze spokojem i w skupieniu dokańczał to, co zaczął..

Potrzebne na juz opisz cechy charakteru Marcina Kozery z opowiadania Mari Dabrowskiej.

lojalny - nie zostawił krasnoludów , po prostu.. -gotowa zaryzykować życie dla miłości.. Swoje uczucia spycha na dalszy plan, chcąc zadowolić bliską rodzinę.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Podacie mi cechy charakteru Ewy Jedwabińskiej wraz z uzasadnieniem?Cechy charakteru Ani Shirley Ania była bardzo żywiołowym dzieckiem, wciąż zadawała pytania i wszystkiemu się dziwiła.Mocno fantazjowała i często się zamyślała.Miała niezwykłą zdolność i łatwość nadawania nazw uroczym w jej wyobrażeniu miejscom (Aleja Zakochanych, Jezioro Lśniących Głębi, Biała Droga Rozkoszy).. Romeo wie, że życie bez Julii nie ma dla niego żadnego sensu.. Był zakochany ze wzajemnością w Julii.Wewnętrzna przemiana Romea możliwa była dzięki prawdziwej miłości.. Czuje się lepszy od otoczenia i potrafi dać temu wyraz.. wlaczny , odważny - poszedł do smoka , na zwiady.. Julia jest jedynaczką.. W czasie trwania akcji sztuki może mieć on ok. 16 lat.. -wierna autorytetom.. pomysłowy , sprytny - może dowiódł tego kiedy zdawał zagadki smilogowi/gollumowi.. * Pochodził z arystokratycznego rodu Montekich.. -zdeterminowana.. 0 głosów.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. jest Romeo Monteki, syn możnego rodu z Werony- Montekich, którzy są skłóceni z rodem Kapuletich..

... Przydatność 70% Cechy charakteru Romea.Julia Kapulet jest jedną z głównych bohaterów dramatu Williama Szekspira p.t. "

202 wizyt.. Odwiecznymi wrogami jej rodziny są Montekowie.. Był bardzo odważny i stanowczy.Cechy charakteru i umysłu Juranda ze Spychowa poparte przykładami:)) Kiciaa; 6.06.2010 .. niecierpliwy - jak zobaczył że się krzyżacy z neigo nabijają pokazując mu ułomną dziewczynę i mówią, że to jego córka to wpadł w szał .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Cechy charakteru Juranda ze Spychowa.wymien 3 cechy charakteru Marcin Kozery z uzasadnieniem.. jacek soplica charakterystyka cechy charakteru.. -niewinna.. Patriota - tęsknił za ojczyzną, po przeczytaniu pierwszych wersów polskiej książki się rozpłakał, był szczęśliwy, że może zobaczyć ojczysty język.. Pilne !. Zadanie jest zamknięte.. Romeo jest emocjonalną i lekkomyślną postacią, ale także bardzo lojalnym przyjacielem.. - posłuszna.. Na początku książki sprawia wrażenie osoby posłusznej, dystyngowanej, wrażliwej, która podporządkowuje się rodzicom.ciekawy - wybrał się z krasnoludami w podróż choć inne hobbity nie podróżowały.. An tadeusz on pochodzi gwncech.. Romeo był młodzieńcem o jasnej i nieskazitelnej cerze.. Słynął z odwagi, dumy, honoru, pracowitości, zatrudnił się nawet u jednego z rolników, aby odpracować pieniądze ofiarowane mu przez Ulę.Główną bohaterką dramatu "Romeo i Julia" jest Julia - młoda czternastoletnia dziewczyna z rodu Kapuletów.. Mimo tego jednak bohaterka uważała siebie za osobę oczytaną i bardzo mądrą.Jednak dzięki uporowi, jaki go charakteryzował nauczył się pływać i zaczął reprezentować "Buków" w zawodach pływackich..

Irena Nowacka uważa, że "(…) najbardziej oczywistą cechą charakteru Anieli Dulskiej jest jej głupota, jasna dla wszystkich (…)".

Jego…Jak widać z krótkiej ale burzliwej biografii Romea, najważniejszymi wartościami w jego życiu są miłość i honor, a najbardziej dominującą cechą charakteru popędliwość.. Julia nigdy nie zaznała ciepła rodzinnego.Główna bohaterka na początku jest jeszcze dzieckiem - nie zna prawdziwej miłości oraz nie jest gotowa na ślub, dorosłe życie i potomstwo.. Jest ona uległa w stosunku do rodziców - godzi się na ślub z Parysem, mimo iż go nie kocha.. Jacek Soplica Charakterystyka Cechy Charakteru.. -rozsądna.Cechy charakteru: - odwaga - walka z rekinami, walka z rybą - wytrwałość - po raz kolejny wypływa w morze, mimo iż nie jest pewny sukcesu - opiekuńczość - uczył Manoliniego, przyjaźnił się z nim - wytrzymałość na ból -walka z rybą - szacunek dla przyrody- kochał morze, rozmowa z rybą - mądrość - wieloletnie doświadczenie w łowieniu ryb - samotnik - stroni od ludzi, sam radzi sobie z problemami - pokonał własne słabości - udowodnił sobie, że jest dobrym rybakiem .Rudy był: - lojalny i odważny - podczas przesłuchiwań, choć był torturowany nie wydał przyjaciół; - inteligentny - zdał szkołę z wyróżnieniem, dawał korepetycje w czasie wojny, kiedy szkoły były zamknięte; - konsekwentny - zawsze wykonywał powierzone mu zadanie, razem z Alkiem tak długo nękali Paprockiego aż ten zaprzestał prenumerowania niemieckiej gazety; - uparty - gdy zorientował się, że jest jedynym nieumiejącym tańczyć uczniem w klasie, szybko zabrał się .Wypisz cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgoza uzasadniajac cechy przykladami zachowan.. Zenek był chłopcem skrytym, dlatego wolał towarzystwo cichej, niepozornej Uli niż przebojowej, spontanicznej Pestki, tajemniczym, często wręcz odpychającym.. Bohater z łatwością poddaje się porywom nagłych uczuć, co z jednej strony powoduje, że jego udziałem staje się wielka, silniejsza niż rodzinne spory .Strona autora: Charakterystyka: Julia Kapulet była: • Młoda • Mądra • Odpowiedzialna • Dojrzała • Czuła • Konsekwentna • Wytrwała • Mocny charakter • Interesująca Romeo Monteki był: • Niepoprawnym romantykiem • Dobrze zbudowany • Nieopanowany • Zaborczy • Uparty • Niekonsekwentny • Odważny Romeo po zakochaniu się w Julii • Uczuciowy • Spokojny • Opiekuńczy • RozsądnyWaleczny, odważny i bohaterski - brał udział w wojnach.. Popełnia samobójstwo, bo śmierć to jedyne wyjście, ona połączy go z Julią..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt