Jak opisać postać pana kleksa

Pobierz

Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.. Nie widać jego twarzy, którą zasłania czarna, nieuczesana broda.. Wysoki, chudy, siwy pan z rozwianym włosem i kozią bródką.. Profesor jest niewysokim panem o trudnej do .Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Nauczyciel jest średniego wzrostu , ale nie wiadomo czy jest gruby , czy chudy ponieważ cały tonie w swoim ubraniu .Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.Napiszecie mi opis pana kleksa ?. Uczy swoich uczniów ____ przedmiotów, np. ____.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Opis postaci - Kim jest i gdzie mieszka?. Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Uczeń akademii pana Kleksa, Adaś Niezgódka to jeden z głównych bohaterów książki ,,Akademia pana Kleksa' napisanej przez Jana Brzechwę.Uczeń niezwykłego profesora ma 12 lat.Jego rodzice posłali syna do szkoły przy ul. - Sylwetka - Wiek - Twarz (oczy, nos, usta, uszy)Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Uczył chłopców, jak pobudzić wyobraźnię.Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę..

Ambroży Kleks to ____ postać.

Filmy.. Nie zapomnij się podpisać!Jak dobrze znasz Akademię pana Kleksa?. Rozwinięcie Jak wygląda?. Pan Kleks - charakterystyka.. Pan Kleks jest nauczycielem w Akademii.. Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest.. Agneess.. Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.Pan Kleks jest postacią fantastyczną.Jego głowę zdobią kolorowe włosy,ma brodę,która kolorem przypomina smołę.Nos Pana Kleksa jest przekrzywiony w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.Oczy ma niewielkie,przykuwające uwagę.Temat: Opisujemy pana Kleksa.. Świadczą o tym jego elementy: a) bliżej nieokreślone czas i miejsce wydarzeń, b) występowanie realistycznych (np. Adaś Niezgódka) i fantastycznych postaci (np. … ContinuedOpis postaci - pan Kleks - Cechy charakteru we frazeologizmach - opis Pana Kleksa - Opis postaci - Pan Tadeusz, wątki, postaci - Opis postaci - Opis postacijemy odpowiednie historyjki, wymyślane przez pana Kleksa.. Jak się ubiera?. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Przygotowanie do opisu Ambrożego Kleksa..

Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.

Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Ma ogromną, bujną czuprynę, mieniącą się wszystkimi kolorami tęczy, a jego twarz częściowo zasłania czarna jak smoła i zwichrzona broda.. Mateusz jest zdania, że po panu Kleksie można się wszystkiego spodziewać i że moje przypuszczenia są całkiem prawdopodobne.. Przypominał bardzo stracha na wróble w podeszłym wieku.. Opisując twarz profesora, nie można zapomnieć o żółtych i czerwonych piegach.. - sylwetka, twarz, włosy, oczy, nos, itp. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Sporządzając opis, nie należy zajmować się charakterem bohatera, chyba że naszym celem jest rozwinąć tę formę wypowiedzi w charakterystykę.- inżynier w fabryce dziur i dziurek.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Opis postaci - Adaś Niezgódka.. Był przyjacielem pana Kleksa i łączyła ich szczególna zażyłość.Głowę pana Kleksa porasta gęsta, rozwichrzona czupryna, która mieni się wszystkimi barwami tęczy.. Można go poznać po ____ i ____ czuprynie oraz ____ jak smoła ____.podczas lekcji napisz opis postaci Pana Kleksa.. Potrafi przyrządzać ____ potrawy z niezwykłych produktów..

Karta pracy - czy potrafisz opisać Ambrożego Kleksa?

Do jednego z moich obrazków pan Kleks ułożył taki dwuwiersz: Bardzo trudno jest mi orzec,Olbrzymim atutem pana Kleksa jest wyjątkowa gęsta czupryna, która mieni się wszystkimi kolorami tęczy.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. - oglądanie zdjęć z wykonanymi przez siebie kolorowymi potrawami - odczytanie kilku napisanych w domu przepisów, z których mógłby skorzystać Pan Kleks - zapoznanie z materiałem str. 92.. Nos pana Kleksa jest przekrzywiony w prawo lub lewo w zależności od pory roku.Akademia Pana Kleksa - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Były to "Podróże Pana Kleksa" i "Triumf Pana Kleksa".Karta pracy - opis pana Kleksa.. Pamiętaj o zastosowaniu 5 akapitów, w każdym zapisuj poprawne, pełne zdania.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Cele lekcji: • ustnie opiszesz wygląd i zachowanie pana Kleksa • szukasz i czytasz fragmenty charakteryzujące pana Kleksa • stosujesz odpowiednią kompozycję w wypowiedzi pisemnej • wydzielasz w tekście akapity • samodzielnie redagujesz poprawny i wyczerpujący opis postaci, unikając powtarzania wyrazówOpis pana Kleksa - Brakujące słowo.. Adaś jest zarazem narratorem utworu o szkole niezwykłego pedagoga.. Pan Ambroży Kleks .Opis Pana Kleksa..

... Przedstaw postać - jak się nazywa, gdzie mieszka, co wiesz o jej rodzinie?

Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Treść Grafika.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Mimo to Pan Kleks nigdy nie pozwala swym uczniom się lenić.W celu przedstawienia postaci należy znać jej nie tylko wygląd, ale także cechy odróżniające ją od innych osób.. Mówił piskliwym głosem.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Pan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę "A".. Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Ambroży Kleks - główny pedagog Akademii - posiadał wiele niecodziennych umiejętności, jednak nie uważał się za czarownika.. Stał na cienkich, długich nogach i wymachiwał cienkimi, długimi rękami.. Ojciec zabronił mu jeździć konno z powodu wypadku, jakiego dziecko doznało.. W co się najczęściej ubiera?Szpak Mateusz - charakterystyka • Akademia Pana Kleksa.. Jest to mężczyzna.. MaPeT_xD.. Myślę, że sam pan Kleks powstał z takiego właśnie rozgniecionego atramento-wego kleksa i dlatego tak się nazywa.. Na olbrzymim nosie znajdują się srebrne binokle.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Opis Akademii Pana Kleksa.. Jest głównym bohaterem książki ____ p.t.. Zadanie prześlij do mnie w formie zdjęcia lub napisz je w edytorze tekstu i prześlij jako plik.. Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy logiki.. Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.. Pan Kleks uważa, że "piegi znakomicie działają na rozum i chronią przed katarem", dlatego jego twarz jest nimi wprost upstrzona.W rodzinnym domu był niezdarny, dopiero pan Kleks zobaczył w nim potencjał.. Mateusz według historii, którą opowiedział Adasiowi, był w przeszłości księciem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt